Bayi Başvurusu
Buderus Kombi Arıza Kodları

Buderus Kombi 6A Arızası

Gaz yokluğu ateşleme sorunudur.

Kullanıcı Servis Öncesi Ne Yapmalı?

Buderus 6A Arızası

Buderus Kombi 6A Arızası

  • Dairesinde gaz olduğundan emin olmak adına doğalgazla çalışan ocak gibi ürünler var ise çalıştırmayı denemelidir.
  • Ocağın da yanmıyor olması demek dairede doğalgazın olmadığı anlamına gelir.
  • Ocak yanmıyorsa önce dışarıda yer alan gaz vanası kontrol edilmelidir. Vana kapalı ise açılmalı (gaz vanası nasıl açılır? mühür var ise fatura ödenmediği için kesildiğinden faturayı ödeyip mührü açtırmak için doğalgaz firması ile görüşmeli, gaz vanasına açık olmasına nazaran ocağın da çalışmadığı durumlarda doğalgaz çalışması sebebi ile gaz kesintisi olabileceğinden doğalgaz firması aranılmalı bilgi ve yardımlar alınmalıdır.
  • Ocak yanıyor ise kombi yanında bulunan gaz vanasının açık olduğundan emin olunmalıdır. Gaz vanası boru ile aynı hizada değilse kapalı demektir. Boru ile aynı hizaya getirmeniz gerekir.
  • Ocak yanıyor, kombi yanındaki gaz vanası da açık durumda ise Buderus kombi resetlenmelidir. Buderus kombilerin genel modellerinde resetleme düğmesi bulunmaz. Resetleme işlemini kombiyi kapatıp yeniden açarak yapabilirsiniz. Reset düğmesi varsa da birkaç saniye basılı tutmalısınız. İşlemi sorun düzelmediği sürece birkaç kez daha tekrarlayabilirsiniz.

Arızanın Çözümü

Yapılması gerekenleri uyguladınız fakat sonuç değişmiyorsa muhtemel arızalı parçaları şu şekilde sıralayabiliriz

  • Elektronik kart
  • Gaz valfi
  • İyonizasyon elektrodu ve ateşleme elektrodu

Yine de sorunun uzman ekip tarafından yerinde görülmesi ve tespit yapılarak çözüm sağlanması gerekmektedir. Bu sorunda sıraladığımız parçalardan birinde veya birkaçında sorun olabilmektedir. Net teşhis ve çözüm için mutlaka Buderus Servisi yardımı alın.

Sorununuz Çözüldü mü ?

Çözüme Kavuşma Değeri - 10

10

5

Buderus kombi 6A arızası çözümü makalemizde ki çözüm yöntemi ile arızanız düzelmedi ise 444 5 474 nolu telefon numarasını arayarak buderus kombi servis kaydı oluşturabilirsiniz.

TIKLA ARA
Kullanıcı Oyu: 5 ( 1 Oy)

Betül Kıdıl

Severek satın aldığınız beyaz eşyalarınız gün geçtikçe eskiyebilir, yenisinin alınması bir yana dursun, tamir ettirmek istediğinizde ise bir çok sorunlar ile karşılaşabiliyorsunuz. “ArızaKodları Servis Platformu” olarak sizlere kaliteli ve güvenli teknik servis garantisi sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu