Buderus Logamax U022-U072 Kombi Arıza KodlarıBuderus Kombi Arıza Kodları

Buderus Logamax U022-U072 Kombi 4C Arıza Kodu

Buderus Logamax U022-U072 Hata Kodları

Makalemizde yer alan bilgiler Buderus Logamax U022 ve Buderus Logamax U072-24K/28K/35K model hermetik kombilerde karşılaşılan arıza kodları ve çözümleri hakkında bilgilerdir.

buderus-logamax-u022-u072-kombi-4c-ariza-kodu

Buderus Logamax U022-U072 Kombi 4C Arıza Kodu

4C arızası Aşırı ısınma problemi.

Biz bu soruna limit termostat sorunu da diyebiliriz. Arıza durumunda önce tesisat basıncını kontrol edin ve yeterli basıncın olduğundan (1 ile 2 bar arası) emin olun. Basınç yetersizse kombiye su basarak basıncı olması gereken değere çıkarmanız gerekir. Tesisat basıncı normalse; kombi altındaki tesisat vanalarına ve kalorifer vanalarına bakmanız gerekir. Vanalar kapalı durumdaysa açmanız gerekir. Kombi yaz konumunda da olsa kış konumunda da olsa hem kalorifer hem de tesisat vanalarının her zaman açık olması gerekir. Vanalar da açıksa kombiyi resetleyin. Resetleme işlemini sorun düzelmiyorsa eğer birkaç kez daha tekrarlayabilirsiniz. Yine de sorunda düzelme olmuyorsa servis çağırmalısınız. Kalorifer filtresinde veya tesisatında tıkanma olabilir, ana eşanjör, pompa, anakart, ntc sensör, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir.

Buderus Logamax U022-U072 Kombi 4C Arızası Çözümü

Arızanın tespiti ve çözümü için Buderus servisinden yardım da alabilirsiniz.

Buderus Logamax U022-U072 Kombi 4C Arıza Kodu Genel Çözüme ulaşmak için 444 5 474 buderus çağrı merkezini arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Buderus Logamax U022-U072 kombi diğer arıza kodlarının nedenlerini ve çözümlerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorununuz Çözüldü mü ?

Çözüme Kavuşma Değeri - 10

10

5

Buderus kombi 4C arızası çözümü makalemizde ki çözüm yöntemi ile arızanız düzelmedi ise 444 5 474 nolu telefon numarasını arayarak buderus kombi servis kaydı oluşturabilirsiniz.

TIKLA ARA
Kullanıcı Oyu: Be the first one !

Betül Kıdıl

Severek satın aldığınız beyaz eşyalarınız gün geçtikçe eskiyebilir, yenisinin alınması bir yana dursun, tamir ettirmek istediğinizde ise bir çok sorunlar ile karşılaşabiliyorsunuz. “ArızaKodları Servis Platformu” olarak sizlere kaliteli ve güvenli teknik servis garantisi sunuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu