Bayi Başvurusu
Protherm Lynx Condens Kombi Arıza KodlarıProtherm Kombi Arıza Kodları

Protherm Lynx Condens Kombi F83 Arıza Kodu

Protherm Lynx Condens Kombi Hata Kodları

Makalemizde aktardığımız bilgiler Protherm Lynx Condens model 24 kW ve 28 kW yoğuşmalı kombilerde karşılaşılan arıza kodları ve açıklamalarıdır. Servis öncesi yapılması gerekenler ve arızalar hakkında detaylı bilgiler sunulmuştur.

Protherm Lynx Condens Kombi F83 Arıza Kodu

Protherm Lynx Condens Kombi F83 Arıza Kodu

F83 arızası Kuru yanma problemi.

Brülör çalıştığında gidiş veya dönüş devresi sensörü küçük sıcaklık farkı kaydediyorsa veya hiçbir değişiklik kaydedemiyorsa bu problem meydana gelebilir. Bu gibi arıza durumlarında kombi su basıncı kontrol edilmelidir. Basınç eğer 1 bardan az ise basıncı 1.5 bara çıkarmanız gerekir. Yani kombiye su basmanız gerekir. Basıncı yükseltmenize rağmen düzelme olmazsa veya basınç ideal değerdeyse kombiye reset atmalısınız. Birkaç reset işlemi de işe yaramıyorsa teknik servis yardımı olmalısınız. Sensör boruya dayalı değilse veya bozuksa bu sorun yaşanıyor olabilir. Yine de cihazın yerinde görülüp incelenmesi gerekir.

Protherm Lynx Condens Kombi F83 Arızası Çözümü

Arızanın tespiti ve çözümü için protherm servisinden yardım da alabilirsiniz.

Protherm Lynx Condens Kombi F83 Arıza Kodu Genel Çözüme ulaşmak için 0850 222 89 89 Protherm çağrı merkezini arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Protherm Lynx Condens Kombi diğer arıza kodlarının nedenlerini ve çözümlerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorununuz Çözüldü mü ?

Çözüme Kavuşma Değeri - 10

10

5

Protherm kombi F83 arızası çözümü makalemizde ki çözüm yöntemi ile arızanız düzelmedi ise 0850 222 89 89 nolu telefon numarasını arayarak protherm kombi servis kaydı oluşturabilirsiniz.

TIKLA ARA
Kullanıcı Oyu: 4.97 ( 75 Oy)

Betül Kıdıl

Severek satın aldığınız beyaz eşyalarınız gün geçtikçe eskiyebilir, yenisinin alınması bir yana dursun, tamir ettirmek istediğinizde ise bir çok sorunlar ile karşılaşabiliyorsunuz. “ArızaKodları Servis Platformu” olarak sizlere kaliteli ve güvenli teknik servis garantisi sunuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu