Bayi Başvurusu

Kombinin Sürekli Çalışması Normal mi ?

Çözüldü50 görüntülenmeKombi
0

Kombimiz asla durmadan sürekli çalışıyor bu durum faturayı da çok etkileyecek aynı şekilde ters bir olay olacak diye beni korkutmaktadır. Detaylı bilgi alma şansım var mı ?

Kombinin Sürekli Çalışması Normal mi ?

Ahmet Kalender En iyi cevap olarak seçildi 02/01/2022
1

Barış bey merhabalar; aşağıdaki nedenler yüzünden bu problemle karşılaşıyor olabilirsiniz.

  • Dairede ısı kaybı olduğunda;

Binada izolasyon yok ise, izolasyon olmasına rağmen iyi bir yalıtım işlemi yapılmadıysa, daire içinde kullanılmayan odaların petek vanası kapalı ve kapıları açık ise, daire içinde cam açık ya da bir yerden soğuk hava giriyor ise bu sebeplerle kombi sıklıkla devreye girebilmektedir.

  • Eski döküm petekler kullanıldığında;

Petekleri ısıtmak bu durumda kombi açısından güç bir durumdur. Kombi eski döküm petekleri ısıtmakta zorlanacağından sıklıkla devreye girebilmektedir. Bu durumda yeni bir tesisat döşeme işlemi gerekmektedir. Peteklerinizi mutlaka değiştirmelisiniz.

  • Kalorifer filtresi tıkalı olduğunda;

Kombi altında kalorifer dönüş borusu içerisinde filtre bulunmaktadır. Filtre tıkalı olur ise peteklere ısı iyi şekilde gidemez. Doğal olarak daire beklenen şekilde ısıtılmadığından kombi sürekli olarak devreye girerek çalışabilmektedir. Kalorifer filtresi temizlenmelidir.

  • Devir daim pompası devir düşürdüğünde;

Kombide sirkülasyon yani devir daim yapmakta olan pompanın devir düşürme durumlarında da kombi sıklıkla devreye girmektedir. Bu durumda pompa onarımı yapılır ya da değişimi ile sorun giderilebilir.

  • Sensörlerinde sorun olduğunda;

Kombide birçok ısı sensörü yani NTC si bulunmaktadır. Bunlardan biri ya da birkaçı arızalandığı zaman da kombi ısı algılamada güçlük çekeceğinden yine sürekli çalışma yapabilmektedir. Sensörlerin arıza durumunda parça değişimi yapılır ve sorun giderilebilir.

  • Anakart potansı arızalandığında;

Bu durum nedeni ile de kombi sıklıkla çalışabilmektedir. Kart potansında sorun tespit edilir ise uzmanı tarafından gereken müdahale yapılacaktır.

Ahmet Kalender Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 02/01/2022

Detay için çok teşekkür ederim Yetkili Servis’i arayarak kayıt oluşturduk bakalım yanıt ne olarak gelecek.

Başa dön tuşu