Bayi Başvurusu
Vaillant eloBLOCK Elektrikli Isıtma Cihazı Arıza KodlarıVaillant Kombi Arıza Kodları

Vaillant eloBLOCK F73-F74 Arıza Kodu

Vaillant eloBLOCK Elektrikli Isıtma Cihazı Hata Kodları

Makalemizde yer alan bilgiler Vaillant eloBLOCK Elektrikli Isıtma Cihazında meydana gelen arızalar ve çözüm bilgileri ile alakalıdır.

Vaillant eloBLOCK F73-F74 Arıza Kodu

Vaillant eloBLOCK F73-F74 Arıza Kodu

F73-F74 arızası Su basınç sensörü sinyali sorunu.

Su basınç sensöründe giden hatta kesinti ya da kısa devre durumu söz konusu olabilir. Su basınç sensöründe sorun olabilir. Net arıza teşhisi ve onarımı için servis desteği almanız gerekmektedir.

Vaillant eloBLOCK F73-F74 Arızası Çözümü

Arızanın tespiti ve çözümü için Vaillant servisinden yardım da alabilirsiniz.

Vaillant eloBLOCK F73-F74 Arıza Kodu Genel Çözüme ulaşmak için 0850 222 2 888 vaillant çağrı merkezini arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Vaillant eloBLOCK diğer arıza kodlarının nedenlerini ve çözümlerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Led Göstergesi Işıklarının Yanma Durumu ve Sebepleri

  1. Yeşil yanar ise

►► Normal bir durumdur. Bu durumda cihaz normal çalışır ve arıza yok demektir.

  1. Dönüşümlü olarak sırası ile kırmızı ve yeşil yanıp sönüyor ise

►► Bu bir arıza durumudur. Gerilim beslemesi düşük veya yüksek olabilir. Aşırı ısınma durumu söz konusu olabilir. Arıza teşhis ve onarımı için Vaillant Servisi yardımı almalısınız.

  1. Kırmızı yanıp sönüyor ise

►► Pompa bloke durumda demektir. Pompa kendiliğinden sıfırlanamadığı için cihaz arızaya geçer. Bu durumda pompaya müdahale edilmesi açısından uzman yardımı almalısınız.

  1. Gösterge yok ise

►► Elektrik beslemesi yok demektir. Bu durumda şalterin açık olduğundan ve konut içinde elektrik olduğundan emin olmalısınız. Konut içinde elektrik var, cihazın şalteri açık durumda ise anakart arızası söz konusu olabilir. Yine de teşhis ve çözüm için servisi aramanız gerekmektedir.

Sorununuz Çözüldü mü ?

Çözüme Kavuşma Değeri - 10

10

5

Vaillant ısıtma cihazı F73-F74 arızası çözümü makalemizde ki çözüm yöntemi ile arızanız düzelmedi ise 0850 222 2 888 nolu telefon numarasını arayarak vaillant kombi servis kaydı oluşturabilirsiniz.

TIKLA ARA
Kullanıcı Oyu: 4.94 ( 5 Oy)

Betül Kıdıl

Severek satın aldığınız beyaz eşyalarınız gün geçtikçe eskiyebilir, yenisinin alınması bir yana dursun, tamir ettirmek istediğinizde ise bir çok sorunlar ile karşılaşabiliyorsunuz. “ArızaKodları Servis Platformu” olarak sizlere kaliteli ve güvenli teknik servis garantisi sunuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu