Bayi Başvurusu
Vaillant Kombi Arıza Kodları

Vaillant F28 Arızası

Vaillant F28 Arıza / Hata Kodu Nedir ?

Vaillant markalı ecoTEC, atmoTEC-turboTEC, ecoVİT, Vuw Plus modellerinde gaz yokluğu-ateşleme sorunudur.

Vaillant F28 Arızası

Servis Öncesi Yapılması Gereken İşlemler

  • Gaz kontrolü Öncelikle yapmanız gereken dairenize ve Vaillant kombinize gaz gelip gelmediğine bakmaktır. Gazın geldiğinden kesinlikle emin olmalısınız. Gaz gelmezse eğer sorun Vaillant kombide değildir. Mesela Vaillant kombi dışında doğalgaz ile çalışan bir ürün var ise (ocak gibi) kontrol etmelisiniz. Doğalgazlı cihazlarınızın hiçbiri çalışmıyorsa bu dairenizde gazın olmadığı anlamına gelir. Vaillant kombinin ateşleme yapmamasının sebebi de dairede gazın olmamasıdır. Bu durumda:
  • Öncelikle dairenin dışına çıkarak konutunuza bağlı gaz vanasını kontrol edin Gaz vanası boru ile aynı hizada (açık) olmalıdır. Dilerseniz gaz vanası nasıl açık olur? bilgi için linki tıklayabilirsiniz. Doğalgaz vanasında mühür görürseniz eğer bu fatura ödenmediği için gazınızın kesildiği anlamına gelir. Faturayı öderseniz gazınız açılır sorun çözümlenir. Vana açıksa buna rağmen ocak ve Vaillant kombi çalışmıyorsa bu durumda bölgede gaz çalışması olabilir ya da çalışma olduğu için gazınız kesilmiş olabilir. Doğalgaz dağıtım şirketini arayarak bu konudaki bilgileri alabilirsiniz.
  • Ocağınız çalışıyor Vaillant kombi çalışmıyorsa Bu durumda sorun Vaillant kombinizdedir. Vaillant kombinizde bulunan parçalarda arıza durumu söz konusu olabilmektedir.
  • Resetleme Sonrasında uygulamanız gereken işlem resetlemedir. Vaillant kombinizi resetlemeyi deneyin. Resetleme işlemini bilmiyorsanız eğer Vaillant kombiyi resetleme linkini tıklayarak işlemin nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Hangi Parçalarda Sorun Olabilir ?

Vaillant F28 Arızasında; elektronik kart, gaz armatörü, iyonizasyon elektrodu, ateşleme elektrodu gibi parçalarda sorun olabilmektedir.
Vaillant F28 Arızası ile karşılaştığınızda öncelikle yapılması gerekenleri uygulayın, soruna çözüm bulamazsanız mutlaka servisi arayarak yardım almalısınız.

Sorununuz Çözüldü mü ?

Çözüme Kavuşma Değeri - 10

10

5

Vaillant kombi F28 arızası çözümü makalemizde ki çözüm yöntemi ile arızanız düzelmedi ise 0850 222 2 888 nolu telefon numarasını arayarak vaillant kombi servis kaydı oluşturabilirsiniz.

TIKLA ARA
Kullanıcı Oyu: 4.85 ( 4 Oy)

Betül Kıdıl

Severek satın aldığınız beyaz eşyalarınız gün geçtikçe eskiyebilir, yenisinin alınması bir yana dursun, tamir ettirmek istediğinizde ise bir çok sorunlar ile karşılaşabiliyorsunuz. “ArızaKodları Servis Platformu” olarak sizlere kaliteli ve güvenli teknik servis garantisi sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu