Bayi Başvurusu
Vaillant Kombi Arıza Kodları

Vaillant F32 Arızası

Vaillant F32 Arıza / Hata Kodu Nedir ?

Fanın devreye giriş sırasında devir sayısının fazla olduğu yani devir sayısında sapma olduğu anlamına gelmektedir.

Vaillant F32 Arızası

Vaillant F32 Arızası

Bu Sorun Neden Yaşanır?

Vaillant kombilerin birçok modelinde sıklıkla karşımıza çıkan bu arıza durumu birçok sebebe bağlı yaşanabilmektedir.

  • Fan sıkışmış olabilir,
  • Fan okuyucusunda sorun olabilir,
  • Fan fişi doğru takılmamış olabilir,
  • Holl sensör arızalı olabilir,
  • Kablo demetinde problem olabilir,
  • Anakart arızalı olabilir.

Bu gibi sebepler yüzünden Vaillant kombinizin ekranında F32 hata kodu beliriyor olabilir. Arızanın net tespiti ve çözümü için ise mutlaka uzman yardımı almanız cihaza kendi çabalarınızla müdahale etmemeniz gerekmektedir.

Arıza Çözümü

Yukarıda bahsettiğimiz durumlardan biri ya da birkaçında sorun olabilir. Vaillant kombilerin birçok modelinde devirli fan bulunmaktadır. Devirli fan standart devir durumunun üstüne çıkarsa eğer devir sapması olduğundan bu sorun yaşanır. Arıza durumunda çözüm için önce fan kontrol edilir. Fan ve bağlı olduğu kablolara bakılır. Fanda ya da okuyucusunda sorun var ise fan değişimi ya da fan tamiri yapılır. Fanda sorun görülmez ise fana voltaj gönderen anakartta arıza olabileceğinden anakart kontrol edilir. Anakart arızalı olarak tespit edilir ise anakart tamiri ya da değişimi ile arıza çözümlenir.

Betül Kıdıl

Severek satın aldığınız beyaz eşyalarınız gün geçtikçe eskiyebilir, yenisinin alınması bir yana dursun, tamir ettirmek istediğinizde ise bir çok sorunlar ile karşılaşabiliyorsunuz. “ArızaKodları Servis Platformu” olarak sizlere kaliteli ve güvenli teknik servis garantisi sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu