Vaillant Kombi Arıza Kodları

Vaillant F65 Arızası

Vaillant ecoTEC Kombide F65 Arızası

Elektrik sistem ısısının çok yüksek olduğunu belirten arıza kodudur.

Vaillant F65 Arızası

Vaillant F65 Arızası

Kullanıcı Bu Sorunda Ne Yapabilir?

Böyle bir sorunla karşılaşıldığı zaman kullanıcı olarak yapmanız gereken tek uygulama resetleme işlemi olur. ecoTEC model kombilerde resetleme düğmesi: alev işaretine x işareti olan düğmedir. Bu düğmeye birkaç saniye kadar basılı tuttuğunuzda kombiyi resetlemiş olursunuz. Resetleme işlemini sorun devam ettiği sürece maksimum 3 kez daha tekrar edebilirsiniz. 3 resetleme sonrası sorun yine de düzelmiyor ise yapabileceğiniz başka bir işlem ya da müdahale yoktur. Uzman yardımı almanız gerekir.

Muhtemel Sebepler Nelerdir?

  • Boruların ısısı yüksek olabilir Bu durum sebebi ile elektrik sistemi ısısı yükselebilir. Bu durum uzman servis ekiplerince yerinde görüldüğünde ve tespit edildiğinde gerekli müdahale yapılacaktır.
  • Yanma odası ısısı yüksek olabilir Yanma odasında ısının yükselmesi durumu da elektrik sistem ısısının yükselmesine neden olabilmektedir. Gereken tespit ve müdahale uzman servis ekibince yerinde yapılacaktır.
  • Elektronik kart arızalı olabilir Elektronik kart arızası da muhtemel sebepler arasında gelmektedir. Elektrik sistem ısısının yüksek olmasından kaynaklı anakart zarar görmüş olabilir. Yerinde yapılan müdahalede anakart sorunu görülür ise anakart tamiri veya anakart değişimi yapılarak sorun giderilir.

Betül Kıdıl

Severek satın aldığınız beyaz eşyalarınız gün geçtikçe eskiyebilir, yenisinin alınması bir yana dursun, tamir ettirmek istediğinizde ise bir çok sorunlar ile karşılaşabiliyorsunuz. “ArızaKodları Servis Platformu” olarak sizlere kaliteli ve güvenli teknik servis garantisi sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu